12.08.2019

Jak wybrać apartament do zamieszkania?

Są takie miejsca, w których po prostu chce się mieszkać. Ich wybór nie jest kwestią przypadku i nie wynika z konieczności, a jest świadomy i jest początkiem nowej, lepszej rzeczywistości. W Polanicy-Zdroju powstają Wille Parkowe. To 3 budynki wielorodzinne, zlokalizowane przy ulicy Ogrodowej i Marii Konopnickiej. Wybór lokalizacji też nie był przypadkiem. Osiedle znajduje się w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, czyli symbolu Polanicy-Zdroju. W ofercie dostępnych jest kilkadziesiąt różnych apartamentów. Z uwzględnieniem kilku kluczowych aspektów pomożemy Ci wybrać ten najbardziej właściwy dla Ciebie.

Dla rodziny czy singla?

Szukasz apartamentu tylko dla siebie czy może zamieszkasz w nim ze swoją drugą połówką, a nawet całą rodziną? Od tego zależy, jak duży powinien mieć metraż i na ile pokoi się zdecydować. W ofercie dostępne są jednopokojowe, przytulne kawalerki, idealne na start, dla jednej osoby. Salon połączony jest z kuchnią i tworzy otwartą przestrzeń, w związku z czym mieszkanie wydaje się optycznie większe. 2-pokojowe apartamenty świetnie sprawdzają się w przypadku młodych małżeństw, którzy chcą rozpocząć życie na swoim. Jeżeli jednak planujesz powiększenie rodziny, lepszym rozwiązaniem będzie mieszkanie z 3 pokojami, czyli rodzinny apartament.

Z ogródkiem, balkonem czy z antresolą?

Na którym piętrze chciałbyś mieszkać? Parter jest często niedoceniany i zdecydowanie niewłaściwie się do ocenia. Uciekamy na wyższe piętra, podczas gdy na tym najniższym mamy do dyspozycji przestrzeń na zewnątrz. Do apartamentów na parterze należą ogródki i tarasy, które są na tyle duże, że można organizować w nich przyjęcia dla całej rodziny i przyjaciół. Piętra wyższe posiadają balkony, im wyżej, tym bardzie atrakcyjny widok. Z kolei na poddaszu znajdują się apartamenty z antresolą. Mają one większe powierzchnie użytkowe, niekiedy więcej niż jeden balkon i stwarzają ogromne możliwości ciekawego zaaranżowania wnętrza.

W dobrej cenie

Istnieją pewne ograniczenia, na które mamy tylko niewielki wpływ i nie zawsze możemy zmienić swoją sytuację. Wybór konkretnego apartamentu w dużym stopniu warunkuje nasz budżet. Możemy na zakup przeznaczyć tylko konkretną sumę pieniędzy, jest to całość ceny lub wkład własny potrzebny do skredytowania mieszkania. Apartamenty w kompleksie Wille Parkowe można kupić za różne ceny. Wpływ na nie ma metraż lokalu, piętro, dostęp do balkonu, tarasu lub ogrodu, a także budynek, w którym się znajdują. Nie zawsze większy metraż oznacza wyższą cenę. Dlatego tak ważne jest to, abyś sprecyzował swoje priorytety, to znacznie ułatwia wybór mieszkania za cenę, która jest adekwatna do Twoich możliwości.

Na północ, na południe, a może na wschód

Położenie mieszkania warunkuje Twój komfort. Nie ma uniwersalnej zasady, którą należałoby się w tej kwestii kierować, każdy ma swoje indywidualne wymagania. Pomieszczenia od północnej strony są mniej nasłonecznione, od południowej są jasne i ciepłe, szybko się nagrzewają. Od wschodu możemy liczyć na słońce w godzinach porannych, po południu z kolei możemy liczyć na przyjemny cień. W pomieszczeniach na zachodzie poranek będzie mniej doświetlony, ale popołudnie z pewnością dostarczy nam pożądanego ciepła i światła, przez co rzadziej będziemy korzystać ze światła sztucznego.

Grupa EURO-DOM powstała w lipcu 2002 roku. Jest wrocławskim deweloperem realizującym przedsięwzięcia w zakresie budownictwa mieszkaniowego i powierzchni komercyjnych. Siedziba Grupy znajduje się w zrealizowanej przez EURO-DOM inwestycji - Apartamentowcu Silesia przy ul. Władysława Jagiełły 3/18.

Sprzedaż została zakończona. Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi innymi inwestycjami, to zapraszamy na stronę Willi Miejskich Krzycka we Wrocławiu - aktualnie w sprzedaży.

keyboard_arrow_up